KONTAKT MAILOWY Z NAMI: fundacja@stopprzemocy.pl
INFOLINIA INTERWENCYJNA: wkrótce
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

Rozpoczynamy projekt STOP Przemocy!

Nasza Fundacja rozpoczyna realizację projektu STOP Przemocy. Projekt ten jest dla nas niezwykle ważny a do przyspieszonej jego realizacji skłoniła nas niedawna sytuacja której doświadczył jeden z pracowników Fundacji. Około godziny 22. na dość ruchliwej ulicy w Poznaniu spotkał on kobietę która poprosiła go o pomoc twierdząc jednocześnie, że policja jedzie już od ponad 40 minut. Oczywiście bez zastanowienia podjął on interwencję. Jak się okazało w jednym z mieszkań znajdowała się młoda dziewczyna – cała we krwi. Krzyczała. Nikt z okolicznych „gapiów” nie zrobił nic. Nasz pracownik wraz z pomocą innego postronnego mężczyzny weszli do mieszkania i dokonali obywatelskiego zatrzymania oprawcy. Policja przyjechała po niecałych 2 godzinach od zgłoszenia, na karetkę czekać trzeba było podobnie.

Nasza Fundacja oczywiście postanowiła objąć opieką psychologiczną, prawną i finansową młodą dziewczynę która opowiedziała nam przerażającą historię swojego życia. 24 letnia młoda dziewczyna była regularnie bita przez swojego partnera oprawcę. Pomimo licznych zgłoszeń do organów państwowych nikt jej nie pomógł. Dziewczyna czuła się bezradna.

Nie zdajemy sobie nawet sprawy o skali tego typu przypadków. Osoby doświadczające przemocy domowej to bardzo ważny problem z którym należy walczyć. Każda inicjatywa dzięki której te osoby czują, że nie są zostawione same sobie jest niezwykle cenna. Dlatego Fundacja Damiana Kopaczyńskiego rozpoczyna realizację projektu STOP Przemocy. Będzie nam niezmiernie miło jeżeli będziesz chciał włączyć się w tą akcję – przekazując darowiznę, zostając naszym wolontariuszem lub sygnalistą – sposobów jest wiele. Czekamy na Twoje wiadomości: fundacja@stopprzemocy.pl.